Ruch Autentyczny – Warsztat – Po raz drugi w Katowicach 21-22.04.2018 r.

Posted on

Ruch Autentyczny – Warsztat – Po raz drugi w Katowicach – 2 dni –
21-22.04. 2018 r. (sobota – niedziela)

W związku z dużym zainteresowaniem warsztatem zaprosiłam Anię ponownie do Katowic, żeby jeszcze raz wprowadziła chętnych w Dyscyplinę Ruchu Autentycznego.

Prowadząca : Anna Kowalska – Catalano – psychoterapeutka tańcem i ruchem, uczy się i praktykuje w m.in. Kanadzie u Janet Adler – założycielki metody Dyscypliny Ruchu Autentycznego.

Warsztat będzie okazją do głębokiego spotkania się ze sobą, z tym, co Nieświadome. Do poszukania nieoceniającej, akceptującej postawy wobec siebie i bycia dojrzanym w taki sposób przez drugą osobę.

Będzie można też poznać teoretyczne podstawy Ruchu Autentycznego, dowiedzieć się o różnych wykorzystaniach i sposobach praktyki, o tym czym różni się Ruch Autentyczny od Dyscypliny Ruchu Autentycznego – która jest sformalizowaną, głęboką ścieżką rozwoju osobistego i duchowego wypracowaną przez Janet Adler w ciągu dziesiątek lat doświadczeń i pracy z Ruchem Autentycznym.

Poznamy i doświadczymy podstawowej struktury tej praktyki.

Warsztat ma charakter wprowadzający w Ruch Autentyczny więc wcześniejsze doświadczenie z ruchem czy tańcem nie jest wymagane.

Ruch Autentyczny jest metodą powstałą ze spotkania pracy z ciałem z psychologią C.G. Junga. Często nazywany jest aktywną wyobraźnią w ruchu lub praktyką uważności. Ma określoną strukturę, w której osoba podąża z zamkniętymi oczami za spontanicznym impulsem do ruchu, w obecności akceptującego i nieoceniającego świadka. W sercu Ruchu Autentycznego leży skupienie się na bezpośrednim doświadczeniu tego co pojawia się tu i teraz. Obserwując i doświadczając swojego świata wewnętrznego – odczuć z ciała, obrazów, wspomnień, emocji i połączeń między nimi – pozwalamy sobie na kontakt zarówno z tym, co świadome, jak i z tym, co nieświadome. To głębokie spotkanie ze sobą pozwala widzieć jaśniej siebie i innych.

PROWADZĄCA:
Anna Kowalska-Catalano – psychoterapeutka DMT (Dance Movement Therapy), członkini Komisji Etycznej Polskiego Stowarzyszenia DMT, członkini zespołu Polskiego Instytutu DMT. Ukończyłam szkolenie I stopnia w Polskim Towarzystwie Psychoanalizy Jungowskiej.
Moją pasją i drogą własnego rozwoju jest Dyscyplina Ruchu Autentycznego, sformalizowana, głęboka ścieżka rozwoju osobistego i duchowego wypracowana przez Janet Adler w ciągu dziesiątek lat doświadczeń i pracy z Ruchem Autentycznym. Wywodzi się z Ruchu Autentycznego, jednak jej esencją jest wieloletni proces skrupulatnego rozwoju świadomości, wewnętrznego świadka i spotykania się poprzez ciało z tym, co Nieznane.
Jestem jedyną osobą w Polsce uczącą tej metody. Praktykuję i uczę się w Kanadzie u Janet Adler – założycielki metody, w Anglii u Jane Bacon – analityczki jungowskiej, w Szkocji u Fran Lavendel – psychoterapeutki DMT.
Prowadzę indywidualne sesje Dyscypliny Ruchu Autentycznego, regularne grupy oraz szkolenia z Ruchu Autentycznego. Indywidualną psychoterapię prowadzę w Fundacji Twórczego Rozwoju „Siódma Rzeka” oraz w Ośrodku Terapii i Rozwoju Marymoncka, których jestem współzałożycielką.

DLA KOGO?

Z warsztatu mogą skorzystać psychoterapeuci, psycholodzy, coache, trenerzy rozwoju osobistego, aktorzy oraz osoby zainteresowane rozwojem osobistym i pogłębianiem wiedzy o sobie.

Ważne
Jeśli jesteś w trakcie psychoterapii lub byłeś/jesteś w trakcie leczenia psychiatrycznego koniecznie omów udział w warsztacie ze swoim terapeutą/ lekarzem.

KORZYŚCI Z UDZIAŁU:
– pogłębienie połączenia ciało-umysł-emocje
– rozwijanie umiejętności rozumienia tego, co się dzieje w ciele
– poznanie sposobu na poznawanie oraz czerpanie z twoich zasobów wewnętrznych
– obudzenie kreatywności i uważności na siebie i na druga osobę

TERMIN

21-22.04. 2018 r. (sobota – niedziela)

21.02.2018 r. od 10.00 – 17.30
22.02.2018 r. od 10.00 – 17.30

Warsztat przewidziany jest na 6 godzin z przerwą 1,5 godziną.

ZAPISY:

Organizatorem jest Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Wewnętrznego PSYCHE – SOMA Katarzyna Gros
www.psychesoma.pl

Zapisy i informacje możliwe są poprzez maila: katarzyna.gros.psych@gmail.com, telefonicznie +48 880 251 131

Dokończeniem rezerwacji jest wpłata.

KOSZT:

590 zł przy wpłacie do 31 marca
650 zł przy wpłacie po 31 marca

Możliwa jest wpłata zaliczki – 300 zł. Pozostałą część należy wpłacić do 31 marca.

Wpłat można dokonywać na nr konta M bank 14 1140 2004 0000 3602 7643 6043
z tytułem „zaliczka na warsztat Ruchu Autentycznego kwiecień”
Katarzyna Gros

W przypadku rezygnacji z udziału:
– do 31.03, zwracamy całość wpłaconej kwoty
– po 31.01 do 15.04 , zwracamy 50 %
– po 15.04. zwrotów nie przewidujemy

W przypadku odwołania warsztatów przez organizatora, cała kwota będzie zwracana.

MIEJSCE:

Centrum Tu Słońce
ul Pułaskiego 20, (koniec ul.Krasińskiego za salonem Kia) 2 piętro
40-276 Katowice
http://tuslonce.pl/

UBIÓR

W trakcie warsztatu będziemy się poruszać, w związku z czym proszę zabrać wygodny strój, nie krępujący ruchów. Obuwie nie jest konieczne, poruszamy się na boso lub w skarpetkach. Sala, na której będziemy dysponuje kocami. Można ewentualnie zabrać jakąś poduszkę do siedzenia.

UWAGA!

O udziale w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń. Mamy ograniczoną liczbę miejsc, gdyż zależy nam na kameralnej formie warsztatu ( max 6-8 osób )

Przed wpłatą na konto, upewnij się telefonicznie lub mailowo czy są jeszcze wolne miejsca. Jeśli nie odbiorę od razu – oddzwonię.

Istnieje możliwość wystawienia faktury.